Reisleider

Thomas Krijgsman

Kenmerken
Op avontuur door het wilde westen

Colorado is de hoogstgelegen staat in de VS en een topbestemming voor outdoor liefhebbers. Tussen de pieken van de Rocky Mountains, de goudgele koppen van het Great Sand Dunes NP en de tafelbergen van Mesa Verde ligt verbazingwekkend veel moois. De landschappen nodigen uit tot hikes, fietstochten en wildkamperen.

Denver City, de hoofdstad van Colorado en toegangspoort naar de Rocky Mountains, vormt het startpunt van deze reis. Een groot deel van de staat wordt bedekt door de hoge pieken van dit schitterende berggebied. Hier moeten we natuurlijk de Trail Ridge Road rijden, een van de hoogstgelegen geasfalteerde wegen in de VS. De panorama’s langs de route zijn indrukwekkend mooi. In de omgeving liggen verschillende meren, waar we een wandel- of mountainbiketocht kunnen maken. De kans om wild als elanden en herten te spotten is behoorlijk groot.

Onze road trip gaat verder naar het Black Canyon of the Gunnison NP. Deze diepe, steile en nauwe kloof is uitgesleten door de Gunnison rivier, die in de diepte kronkelt. Dit was het jachtgebied van de Ute indianen, die grote kuddes bizons over de rand van de canyon dreven (de bison jump). Het is de moeite waard om het visitor centre van het park te bezoeken om meer te leren over de geschiedenis van dit gebied. We rijden uiteraard ook een van de scenic routes om te genieten van de fenomenale uitzichten op de viewpoints.

In het zuiden van de staat Utah brengen we een bezoekje aan het Moab City, want dat is een prima uitvalbasis om het naastgelegen Arches NP te bezoeken. Dat is een werkelijk schitterend natuurpark met rode rotsen, diepe ravijnen en natuurlijke bogen. Deze ‘arches’ zijn door eeuwenlange erosie uitgesleten in de rotsen. Op korte afstand hiervan ligt Canyonlands NP, dat qua natuurschoon absoluut niet onder doet voor de beroemde Grand Canyon. Het is hier zo schitterend, dat het lastig in woorden uit te drukken is. Dat moet je dus met eigen ogen gaan zien!

Na Utah komen we weer in Colorado. Hier bezoeken we onder meer het Mesa Verde National Park. Een van de weinige nationale parken waar het niet in de eerste plaats draait om de natuur, maar om de eens zo bloeiende cultuur van de Pueblo-indianen. In het zuiden van dit gebied liggen veel ravijnen, waar de indianen lang geleden op beschutte plekken rotswoningen hebben gebouwd. Het is fascinerend om hier rond te lopen en je voor te stellen hoe het leven hier ooit was.

In dit deel van de VS ligt een groot aantal nationale parken, state parks, national forests, reservaten en national monuments. We zouden bijvoorbeeld via het Rio Grande National Forest (ook weer zo’n schitterend natuurgebied!) naar Great Sand Dunes NP – een woestijn in het klein – kunnen gaan, voordat we terugrijden naar het startpunt van onze reis.

Aan het begin van de reis schaffen we waarschijnlijk een kooktoestelletje en wat kookartikelen aan. Op die manier kunnen we zelf onze maaltijden klaarmaken. Dit scheelt in kosten en we hoeven niet elke dag in restaurants te eten. En wie wil nou niet elke ochtend wakker worden met een vers gezet bakje koffie?!

De reissom is inclusief autohuur, exclusief brandstof, evt. drop off fee/young driver fee en verzekeringen zoals afkoop ER. De bijkomende kosten zijn verder onder meer bedoeld voor maaltijden, brandstof en evt. campingovernachtingen.

Voor de VS is een elektronisch visum nodig (ESTA / reistoestemming). Dit is vrij eenvoudig online aan te vragen voor ongeveer 40 US dollar. (Ben je echter sinds 2011 in een land als Iran of Jemen geweest (of na 2021 op Cuba), dan heb je een gewoon visum nodig en is een ESTA niet mogelijk).

Lees onze blogpost over een roadtrip naar het zuidwesten van de VS:
https://www.avantareizen.nl/roadtrip-zuidwest-vs/

€1890,- €1675,- * Bijkomende kosten €450,- * Bij boeking voor 01-05-2026
Reiscode
26-COLU-240
Vertrek
25-09-2026
Reisduur
16 dagen
Bestemming
U.S.A.
Reisleider
Thomas Krijgsman
Ik meld me aan!